Wybieramy wieszak na ubrania do przedpokoju. Który lepszy – wieszak stojący czy wieszak wiszący?

Wbrew pozorom, zakup wieszaka do naszego przedpokoju nie jest zadaniem łatwym. Poza naprawdę wieloma modelami, do naszej dyspozycji zostają oddane dwa skrajnie różne modele wieszaków do przedpokoju – są to wieszaki wiszące oraz wieszaki stojące. Różnią się one od siebie naprawdę znacznie, mają zupełnie inne zalety i tylko jeden z nich jest naprawdę popularny w polskich domach. Który z wieszaków więc warto wybrać?

Wieszak wiszący do przedpokoju – dlaczego warto?

Naszym zdaniem to jest właśnie opcja, która będzie zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem w przypadku naprawdę wielu domów oraz mieszkań. Jednocześnie, chcemy podkreślić, że naszym zdaniem wieszak w przedpokoju powinien być rozwiązaniem skrajnie praktycznym. Oczywiście dobrze byłoby, aby nam się jednocześnie podobał, jednak na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać właśnie jego praktyczność.

I tutaj idealnie sprawdza się wieszak wiszący. Jest on stabilny, zajmuje mało miejsca i jednocześnie sam oferuje go naprawdę bardzo wiele. Dodatkowo często wieszaki tego typu wyposażone są w dodatkowe elementy, jak półki czy lustra, dzięki czemu to rozwiązanie jest jeszcze praktyczniejsze.

Wieszak ma też kilka swoich minusów, jednak naszym zdaniem często mogą być one drugorzędne. Przede wszystkim, wieszak nie jest mobilny, ale wielu osób zupełnie tego nie wymaga. Potrzebujemy odpowiedniej przestrzeni, by go zawiesić, jednocześnie proces ten będzie ingerował w ścianę – bez wiercenia się raczej nie obejdzie. Jednak i to nie jest dużym minusem. Pamiętajmy, że w przypadku takiego wieszaka, ściana pod nim może brudzić się od zawieszony ubrań, jednak to i tak lepsza opcja, niż przewracanie się wieszaka stojącego.

Podsumowując, naszym zdaniem wieszak wiszący będzie znakomitym rozwiązaniem w większości przypadków. To praktyczne rozwiązanie, które posiada ogrom zalet, naszym zdaniem, kluczowych w przypadku podejmowania decyzji o kupnie wieszaka do naszego przedpokoju.

Wieszak stojący do przedpokoju – kiedy warto?

Nie przekreślamy wieszaka stojącego, ma on jednak naprawdę wiele wad – zanim zdecydujmy się na zakup, powinniśmy zdawać sobie z nich sprawę.

Sam wieszak będzie zajmował nam naprawdę dużo miejsca. Jeżeli więc go nie mamy, nie powinniśmy decydować się na to rozwiązanie – może ona zawadzać, zastawiać nam drogę czy sprawne przemieszczanie się w naszym przedpokoju może zostać znacznie utrudnione.

Wieszaki stojące są też dość niestabilne, zwłaszcza gdy okaże się, że ubrania zawieszone są tylko na jego części. W praktyce oznacza to, że wieszak będzie się czasem przewracał – to naprawdę nieuniknione. Przewracanie to jednak kilka naprawdę dużych problemów:

  • po upadku ubrania zawieszone na wieszaku mogą się brudzić od tego, z czym będą miały kontakt na podłodze,
  • upadający wieszak jest naprawdę niebezpieczny, bierzmy to pod uwagę, gdy posiadamy zwierzęta lub małe dzieci,
  • upadający wieszak może uszkodzić nie tylko siebie, ale również okoliczne meble czy w końcu samą podłogę.

Widzimy więc, że wieszaki wiszące mogą generować naprawdę sporo problemów. Dodajmy do tego również to, że wieszaki te zazwyczaj oferują nam mniej miejsca na ubrania, niż wieszaki wiszące, do tego używanie ich nie zawsze jest wygodne, zwłaszcza gdy musimy wieszać jedno ubranie na drugim, i to na wieszaku od strony ściany.

Wieszaki wiszące mają jednak plusy, chcemy więc i o nich wspomnieć. Są na pewno znacznie bardziej oryginalne i potrafią wyglądać znacznie bardziej atrakcyjnie niż wieszaki wiszące. Może być tego jednak nie widać, gdy będą one całe zapełnione. Do tego, wieszaki te są mobilne i naszym zdaniem to ich największy plus. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze potrzebujemy przestawić wieszak na ubrania naprawdę często.

Porada. Niezależnie od tego, jaki wieszak kupimy, powinien być on dopasowany do naszej szafki na
buty. Nie bez przyczyny szafki na buty oraz wieszaki często sprzedawane są w zestawach.