Urządzamy przedpokój. Jak wybrać szafkę na buty?

Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że przedpokój jest prawdziwą wizytówką każdego mieszkania – w końcu tak często liczy się pierwsze wrażenie, a to właśnie w przedpokoju nasi goście stawiają pierwsze kroki w naszych czterech ścianach. Dlatego właśnie tak ważne, jest to, aby odpowiednio o przedpokój zadbać – jednym z rozwiązań, na które warto postawić, jest oczywiście zdecydowanie się na szafkę na buty.

Lecz czy jej wybór jest prosty? Niestety, niekoniecznie. Na szczęście dzisiaj postaramy się powiedzieć Ci co nieco o szafkach na buty oraz dostarczyć przynajmniej kilku praktycznych rad, które pomogą Ci w momencie, w którym będziesz chciał ją kupić.

Dlaczego szafka na buty jest istotna?

Jeżeli cały czas zadajesz sobie to pytanie, oto kilka odpowiedzi, które na pewno skłonią Cię do takowej inwestycji. Przede wszystkim, porozrzucane po całym przedpokoju buty nigdy nie wyglądają dobrze. Dodatkowo, często można zobaczyć wśród nich np. buty zimowe… podczas gdy na zewnątrz panuje prawdziwa, letnia atmosfera – jest w końcu środek wakacji. Szafka na buty pozwoli nam nie tylko uprzątnąć przedpokój, ale również wygodnie trzymać wszystkie buty przy wyjściu, gdyby akurat okazały się potrzebne.

Dodatkowo, będą się one w niej mniej kurzyć, co na pewno ułatwi dbanie o nie, dodatkowo przekładając się na ich dłuższy, znakomity wygląd. Nie można zapominać, że szafka na buty to również modny dodatek, który warto wpasować w całą przestrzeń – będzie to wtedy rzecz nie tylko praktyczna, ale również upiększająca nasze mieszkanie czy dom!

Co trzeba wiedzieć przed zakupem szafki na buty?

Musimy skupić się na przynajmniej kilku aspektach. Po pierwsze – jak wiele przestrzeni możemy poświęcić na szafkę na buty? Pamiętajmy, że jeżeli jest z tym problem, można zdecydować się nawet na wysokie modele o szerokości wynoszącej 20-30 cm – ustawienie ich nawet w ciasnym przedpokoju jest naprawdę proste. Musimy również zastanowić się, jak duże buty będziemy tam przechowywać – z jednej strony mogą to być wysokie, kobiece kozaki, z drugiej buty sportowe, jednak męskie, do tego o rozmiarze 48. W obu tych przypadkach będziemy potrzebowali dużej przestrzeni na konkretną parę butów – musimy więc o nią zadbać.

Zastanówmy się również nad sposobem otwierania szafki – niech będzie on dla nas po prostu wygodny, w końcu drzwiczki szafki mogą otwierać się w dowolną stronę. Idąc dalej, nie zapominajmy o kwestiach estetycznych – zastanówmy się, jak ma prezentować się nasz przedpokój i dopasujmy do niego szafkę na buty. Dzięki temu będzie ona miała pozytywny wpływ na estetykę pomieszczenia.

Oczywiście kluczową kwestią jest również ilość butów, którą chcemy tam zmieścić. Jeżeli wiemy, że nie będzie ich wiele, nie musi być na dużą, jednak zazwyczaj problem jest odwrotny i ilość par butów przyćmiewa możliwości nawet największych szafek na buty. W takim przypadku pomyślmy, ile par musimy mieć pod ręką, bowiem istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że część butów i tak będziemy musieli trzymać w innym miejscu.

Praktyczność szafki na buty

Kiedy decydujemy się na zakup, pamiętajmy o tym, że szafka na buty musi być meblem wysoce praktycznym. Jeżeli wiemy już m.in., jak duża musi być, skupmy się na pozostałych praktycznych aspektach.

Po pierwsze, szafka na buty może również umożliwiać nam wygodne ich zakładanie. Wystarczy, że zdecydujemy się na taką, na której wygonie można siedzieć. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również pozwala nam oszczędzić sporo przestrzeni, jeżeli chcielibyśmy postawić w przedpokoju taboret czy wkładać buty na najbliższy schodach.

Nie możemy również zapominać o wytrzymałości – warto postawić na materiały wysokiej jakości, które będą sprawdzały się przez lata. Dodatkowo, wysoka odporność na zadrapania czy plamy będzie w tym wypadku wysoce wskazana.

Jeżeli poszukujecie szafki na buty do swojego przedpokoju, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu Otomeble.pl – szeroki wybór, atrakcyjne ceny, to tylko kilka z nielicznych plusów. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tam rozwiązanie dla siebie optymalne!