Kupujemy zestaw szafek łazienkowych – które meble wybrać?

Zazwyczaj jeśli chociaż jednym z naszych domowników jest kobieta w łazience znajduje się spora ilość kosmetyków a także środków do utrzymania czystości. Może to stereotypowe spojrzenie ale w przeważającej części panowie nie dbają aż tak o siebie i czystość wnętrz.

Jednak aby nie przytłoczyła nas ilość buteleczek i słoiczków możemy zaopatrzyć się w zestaw mebli łazienkowych, które z powodzeniem zmieszczą wszystkie nasze niezbędniki.

Komplet składa się z szafki, którą instaluje się pod zlewem, szafki którą wieszamy na ścianie i stojącej wersji czyli tak zwanego ,,słupka”.

Można wybierać i przebierać zgodnie z naszymi potrzebami i gabarytami łazienki pośród poszczególnych modułów mebli.

Zestaw mebli modułowych

Bezpiecznym wyborem jest zakup szafek wyglądających tak samo czyli poszczególnych modułów z jednej kolekcji. Wtedy istnieje możliwość dokupienia następnego elementu bądź przestawienie, przewieszenie ich po remoncie a nawet po zmianie mieszkania na inne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można zgrabnie ominąć gniazdka elektryczne czy instalację kanalizacyjną, zyskując dodatkowe miejsce.

Blat pod umywalką

Jeśli mamy ilość kosmetyków i środków czystości nie do okiełznania przydatną opcją może być przedłużenie blatu pod umywalką, gdzie możemy postawić najpotrzebniejsze rzeczy. Będą zawsze w zasięgu ręki.

Pod samą umywalką możemy zamontować reling zyskując miejsce na ręczniki czy podwieszane pojemniki na środki chemiczne. Szafka znajdująca się pod umywalką ukryje syfon baterii łazienkowej bo nie jest to zbyt pożądany widok.

2 w 1 czyli szafka z lustrem

Kolejnym rozwiązaniem jakie możemy zastosować jest wisząca szafka z lustrem. W takiej szafeczce zwykle niewiele się mieści ale na pewno można tam umiejscowić nasz codzienny zestaw kosmetyków czy leki więc nie będą one już na widoku.

Jednocześnie posiadając lustro na szafce nie musimy się martwić o jego zakup, chyba że chcemy mieć drugie co jest dobrym pomysłem jeśli mamy dużą łazienkę.

Rozwiązania dla małej łazienki

Posiadając niewielką łazienkę żeby jej nie przytłoczyć musimy raczej zrezygnować z większej ilości mebli Najlepiej zrezygnować z wiszących szafek ponieważ zajmują one najwięcej miejsca (optycznie) a nie mieszczą zbyt wiele rzeczy.

Jeśli chodzi o ustawienie reszty mebli łazienkowych warto postawić na klasykę, minimalizm i symetrię, która sprawi wrażenie porządku w tym pomieszczeniu dzięki czemu wyda się większe.

Proponowany rozkład to ustawienie na środku umywalki i lustra wraz z dwoma okalającymi je szafkami (powinny być z jednej kolekcji a najlepiej identyczne). W ramach sprawiedliwości jeśli w mieszkaniu są dwie osoby przypada jedna szafka na jedną osobę.

Jasne ściany powinny podtrzymać efekt harmonijnej i większej optycznie łazienki a przecież chodzi o to żeby nasze wnętrza prezentowały się jak najlepiej.