Meble wielofunkcyjne w pokoju dla dziecka

Meblowanie pokoju dla dziecka tylko pozornie jest zadaniem mniej skomplikowanym niż znalezienie możliwie jak najlepszych mebli do salonu lub sypialni, a ten, kto myśli inaczej bardzo szybko może przekonać się o tym, w jak dużym był błędzie.

Pokój dziecięcy często określany jest mianem mieszkania w miniaturze i nie ma w tym wiele przesady. Pełni bardzo zróżnicowane funkcje, powinien być więc nie tylko przytulny i bezpieczny, ale także dostosowany do zmieniających się potrzeb malucha.

Oczywiście, trudno mówić o końcowym sukcesie, jeśli meble są dobrane w sposób przypadkowy, nie ulega więc wątpliwości, że to właśnie ich dostosowanie do naszych potrzeb powinno jawić się jako zadanie priorytetowe.

Tu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na to, że w niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się meble wielofunkcyjne. Najlepiej zresztą przekonać się o tym samemu.

Osoby, które decydują się na urządzenie pokoju dziecięcego muszą mieć na uwadze to, że maluch będzie w nim wyjątkowo aktywny. Warto więc zrobić wszystko, aby można było mówić o naprawdę przyjaznej mu przestrzeni.

Tu sprawdza się zwłaszcza pomysł podziału pomieszczenia na trzy strefy przeznaczone kolejno do nauki, odpoczynku oraz relaksu. Niestety, nie każdy może pochwalić się pokojem na tyle dużym, aby podział ten był czytelny, a do tego sam pokój nie przypominał składowiska gratów. Meble wielofunkcyjne mogą więc okazać się rozwiązaniem szczególnie opłacalnym zwłaszcza, że nie zajmują wiele miejsca.

Jedną z naczelnych zasad, jakimi powinniśmy kierować się zastanawiając się nad wyposażeniem pokoju dziecięcego jest wybieranie prostych mebli, wiadomo bowiem, że oczekujemy od nich funkcjonalności przez przynajmniej kilka lat. I choć charakteryzuje ją duża elegancja, zapomnijmy o powierzchni szklanej, nie da się bowiem ukryć, że w pokoju kilkulatka stanowi ona zagrożenie, a nie powód do zadowolenia ze względu na swoją funkcjonalność.

Jeśli w jednym pokoju przebywa rodzeństwo, a przestrzeń nie jest na tyle duża, aby możliwe stało się ustawienie dwóch biurek, ciekawym rozwiązaniem może okazać się biurko dwustronne. Obie strony znakomicie sprawdzają się jako przestrzeń do pracy, a ilość wolnego miejsca jest na tyle duża, że dzieci mogą uczyć się nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

Nie można nie docenić i tego, że biurko tego typu jest wyposażone w pojemne schowki, miejsce na komputer, a nawet w kontenery na kołach idealne, gdy rosnąca liczba przyborów szkolnych dezorganizuje pracę.

Warto zwrócić też uwagę na to, że siedzisko, stół i schowek stanowią jedną całość, dzięki czemu nie trzeba martwić się o konieczność dodatkowych zakupów. Schowek jest zresztą ukryty przed oczyma gości do momentu podniesienia blatu.

Mebel może też zmieniać swoje funkcje w zależności od potrzeby stając się stołem albo szafką nocną. Okazuje się przy tym, że nie jest to wcale jedyny przykład mebla wielofunkcyjnego, wiele takich rozwiązań potrafi więc pomóc w ciekawej aranżacji nawet najmniejszego pokoju dla dziecka.