Pokój ucznia – jakie półki na książki wybrać?

W każdym pokoju ucznia niezbędnym wyposażeniem są oczywiście półki na książki. Nastolatek nie zawsze niestety jest chętny na to, aby w jego własnym pokoju znajdowały się takie półki.

O ile tradycyjne półki na książki mogą źle się kojarzyć uczniom, o tyle warto postawić na ciekawe formy tego rodzaju umeblowania – dodadzą uroku pomieszczeniu, pobudzą wyobraźnię, a dodatkowo mogą ściśle wiązać się z zainteresowaniami nastolatka.

Dlaczego zatem nie postawić na tego rodzaju rozwiązania aranżacyjne w pokoju ucznia?

Podstawowym wyposażeniem pokoju każdego nastolatka jest oczywiście łóżko, szafa, biurko i regał lub półka, na której może on przechowywać książki i zeszyty. Półki na książki zdają się być lepszym rozwiązaniem niż regał, ponieważ pozwalają na znaczną oszczędność miejsca.

Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli pokój ucznia nie jest dużych rozmiarów i istnieje potrzeba umiejętnego zagospodarowania przestrzeni. Nie każdy nastolatek jednak chce się zgodzić na półki zawieszone na ścianie. Co wtedy zrobić? Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się półki w nietypowym kształcie lub wykonane z nietypowych materiałów. Takie półki mogą również wiązać się z zainteresowaniami ucznia.

W sprzedaży są obecnie półki w bardzo nietypowych kształtach. Ciekawe są na przykład te, posiadające kształt napisu „read”.

Można postawić również na indywidualne rozwiązania i kupić półki na książki w kształcie napisu imienia naszego dziecka. Istnieje wiele, bardzo pomysłowych rozwiązań.

Półki na książki mogą być również tworzone na specjalne zamówienie. Wystarczy tylko zwrócić się do kreatywnego stolarza, który będzie w stanie stworzyć półkę w pełni odpowiadającą naszym potrzebom.

Oryginalne może być także samo układanie książek na półkach – możemy bowiem tworzyć ładne i ciekawe kompozycje kolorystyczne.

Coraz chętniej kupujemy także półki wykonane z nietypowych materiałów. Jakie to półki? Oryginalne okazują się te, wykonane z kolorowych sztucznych materiałów, czy nawet z metalu. Mogą one doskonale wkomponować się w całe otoczenie pokoju dziecka i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

Warto spróbować także stworzyć samodzielnie półkę na książki. Pobudzi to wyobraźnię i kreatywność dziecka. Takie samodzielne półki można wykonać na przykład ze starych skrzynek po owocach. Takie rozwiązanie z całą pewnością okaże się oryginalne i niespotykane w innych pokojach nastolatków.