Jakie szafki do łazienki? Pomysłowe schowki

Utrzymanie porządku w łazience jest zadaniem dość żmudnym ponieważ zwykle znajduje się w niej natłok buteleczek, słoiczków i opakować z kosmetykami. Jeśli znajdziemy dla nich odpowiednie miejsce i tam umieścimy w naszej łazience zapanuje ład i harmonia.

Rozkład i wielkość naszej łazienki decyduje o tym jakie rozwiązania można tam zastosować. Niestety trzeba się do tego dopasować jednak okazuje się, że można wykorzystać praktycznie każde miejsce o ile istnieje taka potrzeba.

Szafki w okolicy umywalki

Wygodne jest zamontowanie szafek tuż przy umywalce aby wszystko było zawsze pod ręką. Jednak gdy okaże się, że będzie dość głęboka należy wziąć pod uwagę zamontowanie tam szuflad bo inaczej korzystanie z niej będzie niewygodne (dotyczy to szafek głębszych niż 40 cm).

Przed montażem trzeba sprawdzić czy będziemy w stanie stanąć przy niej bez problemu bo musimy zostawić nieco miejsca na stopy pod czyli około 10-15cm.

Umywalka znajdująca się we wnęce daje nam możliwość wykorzystania tego miejsca na rzeczy z których rzadziej korzystamy. Jeśli nasza łazienka jest nieco większa i mamy miejsce obok umywalki, warto zastanowić się nad montażem dużej szafki umywalkowej dzięki czemu zyskamy dodatkowy blat.

Zagospodarowanie miejsca wokół WC

Kolejnym miejscem, które możemy wykorzystać jest okolica WC czyli obudowa stelaża znajdującego się nad toaletą. Dodatkowe szafki ulokowane we wnęce lub samodzielnie nad WC dadzą nam więcej miejsca na akcesoria łazienkowe, środki czystości i kosmetyki.

Można pomyśleć żeby zamontować większą obudowę stelaża o ile mamy na to miejsce żeby bez problemu mieścić tam rzeczy o większych gabarytach.

Szafka w okolicach wanny

Miejscem, które także można wykorzystać jest okolica wanny. Można zabudować wnękę która pozostaje po zainstalowaniu samego urządzenia. Ze względu na to, że zwykle taka wnęka jest dość głęboka najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wysuwana szuflada bo wtedy bez problemu sięgniemy po potrzebną nam rzecz.

Jeśli chcemy zachować porządek który będzie komponował się także z naszą wygodą obok wanny lub brodzika możemy wykorzystać wnękę, montując tam półki które będą niewidoczne z perspektywy osoby wchodzącej do łazienki. Tego typu skrytka będzie nieoceniona ze względu na posiadanie wszystkich niezbędnych akcesoriów do kąpieli pod ręką a osoby postronne nie będą o tym wiedzieć.

Inne możliwości

Jeżeli w naszej łazience znajdują się piony kanalizacyjne lub kominowe warto skorzystać z zabudowy, która będzie ukrywała to niezbyt eleganckie rozwiązanie zarazem dając nam miejsce na przybory łazienkowe i inne potrzebne nam rzeczy.

Posiadając w łazience pralkę we wnęce możemy odszukać tam także trochę miejsca na szafki. Zabudowa może sięgać wysokości naszego sprzętu a wykorzystać ją możemy na środki piorące oraz brudną bieliznę.

Okazuje się, że łazienka zwykle nieduża ma spory potencjał i dzięki sprytnym rozwiązaniom możemy zachować tam porządek, estetykę zarazem mieszcząc tam wszystkie nasze niezbędniki.