Bajkowy pokój dla dziewczynki

Urządzenie pokoju dla dziewczynki stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców, problem nie znika przy tym nawet wówczas, gdy dokonali już wyboru mebli. To odpowiednie dodatki urozmaicają pokój, a przecież dorosłym zależy na tym, aby był on przytulny. Przy ich wyborze najlepiej dać się ponieść fantazji i zapomnieć o uprzedzeniach.

Gust kilkuletniej dziewczynki na ogół różni się od tego, co jej rodzice uważają za szczególnie atrakcyjne, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że właśnie o to chodzi. Lepiej więc dać jej możliwość dokonania wyboru, a w zamian za to móc cieszyć się świadomością, że w umeblowanym i wykonanym przez nas pokoju dziecko czuje się naprawdę dobrze. Jednym z największych problemów rodziców wydaje się być zamiłowanie ich córek do różu.

Niestety, okazuje się, że różowy jest charakterystyczny dla każdej młodej damy. Dziewczęta w pewnym momencie marzą niemal wyłącznie o tym, aby stać się małymi księżniczkami i naturalne jest typowe dla nich dążenie do tego, aby pokój stał się odzwierciedleniem takich marzeń.

Tu warto zwrócić zresztą uwagę na to, że etap ten pojawia się szybko i zazwyczaj równie szybko znika. Różowe dodatki można przy tym demontować z tą samą łatwością, z jaką się je instalowało. Pokój dziewczynki w pewnym momencie musi jednak przypominać scenerię jednej z bajek i nie ma powodu, aby się temu sprzeciwiać.

Jeśli zatem chcemy, aby nasze dziecko czuło się w nim naprawdę dobrze, warto wyrazić zgodę na pewne ustępstwa.

Jednym z nich może być baldachim nad łóżkiem taki, jak ten, który gościł w pokoju każdej bajkowej księżniczki. Baldachimy są urocze, ich kolorystyka może odpowiadać indywidualnym zainteresowaniom dziewczynki, a do tego nie mówimy wcale o rozwiązaniu drogim. Ma zresztą moc, którą można porównać do tej, jaką charakteryzuje różdżka każdej dobrej wróżki, jest bowiem w stanie zmienić każde zwykłe łóżko w element wyposażenia pałacowej komnaty.

Jego uzupełnieniem może być dywan sprawiający, że pokój sprawia wrażenie cieplejszego i zdecydowanie bardziej przytulnego. Tu również każdej decyzji nie trzeba podejmować samemu dając pole do popisu dziewczynce.